بلاگ

آغاز طرح گردشگری «تهران با تو» در روز تهران

تهران با تو

به گزارش گروه جامع خبرگذاری میزان، رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در آیین رونمایی از تمبر یادبود و طرح تور‌های ویژه دانش‌آموزی با عنوان «تهران با تو» با اشاره به اهمیت گردشگری شهری گفت: به وسیله گردشگری می‌توان تاریخ و فرهنگ را به نسل جوان معرفی کرد.

بنا براین گزارش در ابتدای مراسم سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با خیر مقدم به حاضران و تشکر از علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و تمام کسانی که در امضا و اجرای تفاهم‌نامه سازمان فرهنگی هنری و آموزش و پرورش همکاری کرده‌اند، درباره آشنایی مردم ایران با تاریخ و جاذبه‌های گردشگری شهر خود گفت: در سال ۷۴ اجلاس مجمع گردشگری بود و طی سفری که به مصر داشتیم، دیدیم در میدان اصلی قاهره صف طولانی از مردم مصر هستند که برای دیدن یک موزه چند ساعت در صف منتظر می‌مانند. کل این موزه در عرض یک ربع قابل بازدید بود، اما همه این برنامه‌ها، تبلیغات و صف طولانی برای یک جنگ ۶ روزه بود. حالا خانواده‌ها و فرزندان ما چقدر با تاریخ هشت سال دفاع مقدس ما آشنا هستند؟ چقدر با جاذبه‌های گردشگری در تهران و شهر‌های خود آشنا هستند؟

دانش‌آموزان به وسیله گردشگری با آداب و رسوم آشنا می‌شوند

وی افزود: امروزه دو موضوع بسیار مهم در حوزه گردگشری در سطح جهانی مورد بحث است. جهانگردی و فرهنگ در راستای توسعه پایدار است. بر اساس آمار‌های سازمان‌های جهانی گردشگری به لحاظ جاذبه‌های میراث فرهنگی و آثار ثبت شده جهانی، ایران جزو ۱۰ کشور برتر و به لحاظ تنوع حوزه صنایع دستی بیش از ۳۰ هزار اثر شناسایی شده برای ثبت در ایران وجود دارد و در این حوزه جزو ۶ کشور برتر دنیا هستیم. همچنین در حوزه تنوع محیط زیست و جاذبه‌های طبیعی جزو هشت کشور اول هستیم. امروزه گردشگری شهری در دنیا حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. مردم با رویکرد تفریحی یا تاریخی از جاذبه‌های گردشگری شهرشان دیدن می‌کنند. دانش‌آموزان آن شهر هستند که به وسیله گردشگری با آداب و رسوم کشور خود آشنا می‌شوند. پس وظیفه ماست که تاریخ و فرهنگ را به این وسیله به نسل جوان معرفی کنیم.

مناطق گردشگری نه تنها برای نسل جوان که برای سالمندان نیز باید قابل استفاده باشد

اوحدی بیان کرد: با رونق گرفتن گردشگری شهری، گردش مالی بسیار سنگینی اتفاق می‌افتد. واقعیتی است که توریست و گردشگری به عنوان بزرگ‌ترین کارفرمای شغلی با بیش از ۳۰۰ میلیون نفر اشتغال‌زایی در دنیا و بیش از ۱۵۰۰ میلیارد دلار گردش مالی بعد از نفت حرف اول را می‌زند. ما کجای این اتفاق هستیم؟ با وجود همه داشته‌هایمان که باعث شده رتبه‌های خوبی را در بین کشور‌های دنیا داشته باشیم، اما در بحث زیر ساخت‌های گردشگری از بین ۱۳۹ کشور رتبه ۱۱۷ را داریم. چرا؟ چون به این موضوع اهمیت نداده‌ایم و قدر این داشته‌های ارزشمند را ندانسته‌ایم.

اوحدی در پایان گفت: یکی از وظایف سازمان فرهنگی هنری فعالیت در حوزه گردشگری است. بعد از تفاهم‌نامه‌ای که با آموزش و پروش امضا شد، تصمیم گرفتیم از ظرفیت‌های تهران برای معرفی آن‌ها استفاده کنیم. همچنین باید بخشی از حوزه گردشگری به جز دانش آموزان برای سالمندان و بازنشستکان قابل استفاده باشد.

وی در پایان گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران می‌تواند برنامه‌های مختلفی در حوزه‌های مختلف، در قالب بسته‌های مختلف ارائه کند. ۳۰ بسته سفر گردشگری برای تهران آماده شده است که امیدواریم شاهد یک تحول جدی در تهران باشیم.

هر نقطه تهران شخصیت منحصر به فردی دارد

در ادامه مراسم احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: وقتی درباره تاریخ تمدن صحبت می‌کنیم، درباره یک تمدن ۷ هزار ساله حرف می‌زنیم. چشمه علی شهر ری که الان خشک شده است، قدمت ۷ هزار ساله دارد. در تهران قدیم سنتی بود با نام قالیشویی که مردم قالی‌های خود را می‌بردند تا با آب چشمه علی بشورند. اعتقاد داشتند، چون نام علی بر روی این چشمه است، برکت به خانه‌هایشان می‌آید. تهران تمدن ۷ هزار ساله دارد. وقتی می‌خواهیم برای دانش‌آموزان، مهمانان خارجی، معلم‌ها و... درباره این تاریخ حرف بزنیم و توضیح دهیم، ادبیات و اطلاعاتی که به مخاطب داده می‌شود، مهم است. باید اطلاعات واقعی و دقیق و ریشه‌ای در حقیقت داشته باشد. هر نقطه تهران شخصیت منحصر به فردی دارد که هر کدام لایه لایه است.

وی افزود: فرهنگ‌سازی مهم‌تر از دانش است. نکته‌ای که باید در گردشگری به آن توجه کرد و هدف اصلی قرار بگیرد. ما بعد از تور آبگردی بسیار در مصرف آب دقت می‌کردیم. زیرا با چشم خود دیده بودیم که برای به دست آمدن قطره قطره آب چقدر زحمت کشیده شده است. وقتی کسی با این فرآیند آشنا می‌شود و آن را از نزدیک می‌بیند دیگر نمی‌تواند نسبت به آن بی‌تفاوت باشد. این بی‌تفاوتی به ضعف در حوزه آموزش بر می‌گردد.

رفتار و تربیت مدنی باید در گردشگری آموزش داده شود

مسجد جامعی بیان کرد: گردشگری باید هدفمند باشد. تلاش نکنیم تا همه عالم را ببینیم بلکه تور‌ها باید با هدف آموزش همراه باشد. با هدف اینکه در پایان یک ارتباط و تعلق به وجود آید. همچنین باید سعی شود تا تور‌ها را به شکل پیاده اجرا کنیم و کمتر از وسایل نقلیه استفاده کنیم. همچنین تور‌ها باید مفرح باشد و در آن مشارکت دانش‌آموزان وجود داشته باشد و رفتار و تربیت مدنی در آن شکل گیرد. دست‌آورد آن آشنایی با محله و منطقه باشد و در کل علمی باشد. تهران بیش از هزار مقصد گردشگری دارد. تبدیل کردن تور‌های سواره به پیاده باعث به وجود آمدن همدلی، نشاط و بالا رفتن سطح سواد می‌شود.

عضو شورای شهر تهران در پایان گفت: پیشنهادم این است که امسال روز تهران را متفاوت کنیم و تبدیل به هفته تهران شود و در یک هفته با نشاط شهر را به حرکت وادار کنیم. می‌توانیم با همین تور‌ها آغاز کنیم. یعنی ۱۴ مهر آغاز اجرایی شدن طرح تور‌های ویژه دانش‌آموزی «تهران با تو» باشد.

در پایان مراسم از تمبر یادبود طرح تور‌های ویژه دانش‌اموزی «تهران با تو» رونمایی شد.

اجرای گروه کر فرهنگ‌سرای ارسباران و اجرای مرشد ابولفضل ورمرزیان از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

پیرو امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و سازمان دانش‌آموزی، تور‌های ویژه دانش‌آموزی «تهران با تو» به همت شرکت تهران گشت ارغوانی وابسته به سازمان فرهنگی هنری و شهرداری تهران فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد.

«تهران با تو» طرحی برای آشنایی هرچه بیشتر فرزندان تهران با تاریخ، جغرافیا، مفاخر و دستاورد‌های مردم تهران است. در این طرح سعی می‌شود دانش‌آموزان با شناخت هرچه بیشتر شهر تهران بتوانند از فضا‌های فرهنگی، گردشگری، هنری، تاریخی، مذهبی و اجتماعی بیشتر استفاده کنند. علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به وب سایت http://tehranbato.farhangsara.ir در این طرح ثبت نام کنند.

آیین رونمایی از طرح تور‌های ویژه دانش‌آموزی «تهران با تو» با حضور جمعی از مسئولان آموزش و پروش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اداره کل میراث، صنایع دستی و گردشگری، احمد مسجد جامعی و حسن خلیل آبادی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران، سعید اوحدی رییس، امیر عبدالحسینی معاون هنری، مجتبی امینی معاون فرهنگی و مدیران سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، شنبه ۱۷شهریور در فرهنگ‌سرای ارسباران برگزار شد.

لینک خبر www.mizanonline.com/fa/news/450807

آغاز طرح گردشگری «تهران با تو» در روز تهران

تهران با تو

 

به گزارش ایکنا، به نقل از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، علی‌اصغر امیرموسوی، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت تهران گشت ارغوانی وابسته به سازمان فرهنگی هنری و شهرداری تهران درخصوص تور‌های یک روزه و نیم‌روزه «تهران با تو» گفت: حدود ۱۰ سال پیش برنامه تهرانگردی توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران راه‌اندازی شد. این تور‌ها به صورت پراکنده فعالیت می‌کردند. اما طرح گردشگری «تهران با تو» یک پروژه جدید ویژه دانش‌آموزان است که در پی امضای تفاهم‌نامه معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران فعالیت خود را همزمان با هفته تهران آغاز می‌کند.

وی افزود: مخاطب طرح گردشگری «تهران با تو» در مرحله نخست آموزش و پروش است. در این تور‌ها دانش آموزان در تمامی مقاطع از مدرسه‌های دولتی و غیر دولتی می‌توانند با تخفیف از بسته‌های متفاوت تهرانگردی استفاده کنند. البته مخاطبان غیردانش‌آموزی نیز می‌توانند با مراجعه به سایت از تور‌های دیگر تهرانگردی استفاده کنند.

امیرموسوی در توضیح تخفیف‌ها و انواع تور‌ها گفت: بخشی از خدمات این تور‌ها رایگان است و بخشی از آن با تخفیف‌های ۵۰ تا ۶۰ درصدی همراه است. در این برنامه توجه به یک سفر ایمن از مهم‌ترین اهداف است و به همین دلیل برای انتخاب راننده و وسیله نقلیه شرایط استانداردی در نظر گرفته شده است. همچنین برای هر گروه سنی یک بسته متفاوت تهرانگردی طراحی شده است. این تور‌ها با موضوع‌های مختلفی و با عنوان‌هایی همچون؛ باستان‌شناسی، تاریخ سینما، شهر زیست‌پذیر، ری گردی و... نام‌گذاری شده است. تور‌های دانش‌آموزی «تهران با تو» با حضور راهنمایان متخصصی برگزار می‌شود که با نگاه دانش‌آموزی آشنا هستند و می‌توانند به خوبی دانش‌آموزان را با تاریخ تهران آشنا کنند. برای این تور‌ها ۲۷ مسیر طراحی شده است که قیمت آن‌ها از ۲۲ تا ۴۴ هزار تومان است.

مدیرعامل شرکت تهران گشت ارغوانی افزود: در سال‌های گذشته شهرداری تهران تور‌های تهرانگردی در نوروز را با عنوان‌هایی همچون؛ «مهمان تهران» و «تهرانگردی» از طریق معاونت اجتماعی شهرداری تهران برگزار می‌کرد. اما این برنامه برای جمعیت تهران کفایت نمی‌کند و نیازمند این است که در طول سال انجام شود. در همین راستا این اتفاق را با جامعه مخاطب دانش‌آموزان آغاز کردیم.

امیرموسوی در پایان هدف اصلی تور‌های تهرانگردی را ارتقای اطلاعات خانواده‌های تهرانی از فرهنگ و تاریخ تهران دانست و گفت: اطلاعات تور‌های دانش‌آموزی از طریق فرهنگ‌سرا‌ها به مدارس مناطق منتقل می‌شود و مدرسه‌ها با ارتباط با مدیریت فرهنگی هنری هر منطق می‌توانند برای ثبت نام در این برنامه ثبت نام کنند. همچنین مخاطبان می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتیtehranbato.farhangsara.ir از جزئیات تور‌ها مطلع شوند.

لینک خبر http://www.ghatreh.com/news/nn44612091

ایکنا

 

طرح تهرانگردي «تهران با تو» بمناسبت 14 مهر «روز تهران»

 

تهران با تو 

 

خبرگزاري آريا- به‌ منظور گراميداشت و اعتلاي نام تهران و با توجه به سياست‏ ها و مصوبات تدوين شده در شوراي اسلامي شهر تهران، روز 14 مهر به عنوان «روز تهران» نامگذاري شده است.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي؛ در همين راستا طرح تهرانگردي با عنوان «تهران با تو» کليد خواهد خورد و با توجه به اهميت طرح «روز تهران» هفته ‏اي براي آن در نظر گرفته شده است. اين طرح با هدف معرفي تاريخ و پيشينه تهران، شناخت ظرفيت ‏هاي شهر تهران، تقدير و بزرگداشت چهره ‏هاي ماندگار برگزار خواهد شد.
روز شمار گردشگري اين هفته شامل 15 مهر تهران با تو و بوم‏ گردي و عشاير، 16 مهر تهران باتو و روز جهاني کودک، 17 مهر تهران باتو و ارتباطات و روز جهاني پست، 18 مهر تهران باتو و تهران قديم، ري، شميرانات و 19 مهر تهران باتو و تهران در دفاع مقدس است.
ازاين رو با عنايت به اهميت شناساندن ابعاد فرهنگي، تاريخي، مذهبي و اجتماعي پايتخت از سوي مراکز فرهنگي هنري تهران و هم راستا با اهداف سازمان، در اين هفته بازديد از موزه‏ ها و خانه موزه ‏ها رايگان و سينما نيم‏ بها خواهد بود.
همچنين برنامه هايي با اين موضوعات :

1- نشست‏ هاي بزرگداشت روز تهران (تهران ‏‏شناسي، شهر خوب شهروند خوب(

2- نمايشگاه‏ هاي مرتبط با ابعاد مختلف فرهنگي هنري تهران (عکس تاريخ تهران، عکس جاذبه ‏هاي طبيعي، عکس تهران، دست سازه‏ هاي خانگي، نمايشگاه کودک(

3- مسابقات (نقاشي کودک، غذاهاي اقوام، داستان ‏نويسي، خاطره‏ نويسي(

4- تورهاي تهران گردي (تاريخي، طبيعت ‏گردي، علمي، تهران‏ شناسي(

5- برگزاري کارگاه ‏هاي آموزشي و هم ‏انديشي (عکاسي، فيلمبرداري با موبايل، شهرنشيني و حقوق شهروندي(

6- نمايش فيلم‏، نمايش‏ هاي خياباني و موسيقي آييني (مستند تهران، ويژه دانش‏ آموزان، اجراي نمايش خياباني، موسيقي آييني، نقد فيلم(

7- آيين سپاس از چهره ‏هاي ماندگار تأثيرگذار تهران (تقدير از چهره ‏هاي ماندگار، تقدير از ورزشکاران، تقدير از نوابغ(

8- بازخواني و اجراي بازي ‏هاي کودکانه گذشته تهران و ...
در تهران برگزار مي شود.

لینک خبر http://www.aryanews.com/News/20181006163148133

 

طرح گردشگری «تهران با تو» آغاز شد

تهران با تو

اقتصاد ایران:تهران-ایرنا-تورهای ویژه دانش‌آموزی «تهران با تو» به همت شرکت تهران گشت ارغوانی وابسته به سازمان فرهنگی هنری شهرداری همزمان با روز تهران، 14 مهرماه، فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش روز شنبه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت تهران گشت ارغوانی درباره تورهای یک روزه و نیم‌روزه «تهران با تو» گفت: از حدود 10 سال گذشته برنامه تهرانگردی توسط این سازمان راه‌اندازی شد که این تورها به صورت پراکنده فعالیت می‌کردند.
سیداصغر امیرموسوی افزود: طرح گردشگری «تهران با تو» یک پروژه جدید ویژه دانش‌آموزان است که در پی امضای تفاهم‌‌نامه معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران فعالیت خود را همزمان با هفته تهران آغاز کرده است.
وی با اشاره به اینکه مخاطب طرح گردشگری «تهران با تو» در مرحله نخست آموزش و پروش است، اظهارداشت: در این تورها دانش‌‌آموزان در تمامی مقاطع از مدرسه‌های دولتی و غیردولتی می‌توانند با تخفیف از بسته‌های متفاوت تهرانگردی بهره مند شوند.
مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت تهران گشت ارغوانی گفت: مخاطبان غیردانش‌آموزی نیز می‌توانند با مراجعه به سایت «تهران با تو» از تورهای دیگر تهرانگردی استفاده کنند.
امیرموسوی با بیان اینکه برای این تورهای گردشگری 27 مسیر به قیمت 22 تا 44 هزار تومان طراحی شده، افزود: بخشی از خدمات این تورها رایگان است و بخشی از آن با تخفیف‌‌های 50 تا 60 درصدی همراه است.
وی با اشاره به اینکه برای هر گروه سنی یک بسته متفاوت تهرانگردی طراحی شده، افزود: تورهای دانش‌آموزی «تهران با تو» با موضوع‌های مختلف و با عنوان‌هایی همچون باستان‌شناسی، تاریخ سینما، شهر زیست‌پذیر، ری گردی و... نام‌گذاری شده است.
مدیرعامل شرکت تهران گشت ارغوانی اظهارداشت: این تورها با حضور راهنمایان متخصصی برگزار می‌شود که با نگاه دانش‌آموزی آشنا هستند و می‌توانند به خوبی دانش‌آموزان را با تاریخ تهران آشنا کنند.
امیرموسوی، توجه به یک سفر ایمن را از مهم‌ترین اهداف طرح گردشگری «تهران با تو» عنوان کرد و گفت: به همین دلیل برای انتخاب راننده و وسیله نقلیه شرایط استانداردی در نظر گرفته شده است.
وی افزود: در سال‌های گذشته شهرداری تهران تورهای تهرانگردی در نوروز را با عنوان‌هایی همچون «مهمان تهران» و « تهرانگردی» از طریق معاونت اجتماعی شهرداری تهران برگزار می‌کرد اما این برنامه برای جمعیت تهران کفایت نمی‌کند و نیازمند این است که در طول سال انجام شود و در این راستا این تور گردشگری «تهران با تو» را با مخاطب دانش‌آموزان آغاز کردیم.
مدیرعامل شرکت تهران گشت ارغوانی ارتقای اطلاعات خانواده‌های تهرانی از فرهنگ و تاریخ تهران را از دیگر اهداف تورهای تهرانگردی عنوان کرد و گفت: اطلاعات تورهای دانش‌آموزی از طریق فرهنگسراها به مدارس مناطق منتقل می‌شود و مدرسه‌ها با ارتباط با مدیریت فرهنگی هنری هر منطقه می‌توانند برای ثبت نام در این برنامه ثبت نام کنند.

مخاطبان می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی tehranbato.farhangsara.ir از جزئیات تورهای گردشگری «تهران با تو» مطلع شوند.

لینک خبر http://econews.com/fa/content/1547884

آغاز طرح گردشگری «تهران با تو» در روز تهران

تهران با تو

تورهای ویژه دانش‌آموزی «تهران با تو» به همت شرکت تهران گشت ارغوانی همزمان با روز تهران ۱۴ مهر کار خود را آغاز می‌کند.

به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، علی اصغر امیر موسوی، مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت تهران گشت ارغوانی وابسته به سازمان فرهنگی هنری و شهرداری تهران در خصوص تورهای یک روزه و نیم‌روزه «تهران با تو» گفت: حدود ۱۰ سال پیش برنامه تهرانگردی توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران راه‌اندازی شد. این تورها به صورت پراکنده فعالیت می‌کردند. اما طرح گردشگری «تهران با تو» یک پروژه جدید ویژه دانش‌آموزان است که در پی امضای تفاهم‌‌نامه معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران فعالیت خود را همزمان با هفته تهران آغاز می‌کند.

وی افزود: مخاطب طرح گردشگری «تهران با تو» در مرحله نخست آموزش و پروش است. در این تورها دانش‌‌آموزان در تمامی مقاطع از مدرسه‌های دولتی و غیر دولتی می‌توانند با تخفیف از بسته‌های متفاوت تهرانگردی استفاده کنند. البته مخاطبان غیر دانش‌آموزی نیز می‌توانند با مراجعه به سایت از تورهای دیگر تهرانگردی استفاده کنند.

موسوی در توضیح تخفیف‌ها و انواع تورها گفت: بخشی از خدمات این تورها رایگان است و بخشی از آن با تخفیف‌‌های ۵۰ تا ۶۰ درصدی همراه است. در این برنامه توجه به یک سفر ایمن از مهم‌ترین اهداف است و به همین دلیل برای انتخاب راننده و وسیله نقلیه شرایط استانداردی در نظر گرفته شده است. همچنین برای هر گروه سنی یک بسته متفاوت تهرانگردی طراحی شده است. این تورها با موضوع‌های مختلفی و با عنوان‌هایی همچون؛ باستان‌شناسی، تاریخ سینما، شهر زیست‌پذیر، ری گردی و... نام‌گذاری شده است. تورهای دانش‌آموزی «تهران با تو» با حضور راهنمایان متخصصی برگزار می‌شود که با نگاه دانش‌آموزی آشنا هستند و می‌توانند به خوبی دانش‌آموزان را با تاریخ تهران آشنا کنند. برای این تورها ۲۷ مسیر طراحی شده است که قیمت آن‌ها از ۲۲تا ۴۴ هزار تومان است.

مدیر عامل شرکت تهران گشت ارغوانی افزود: در سال‌های گذشته شهرداری تهران تورهای تهرانگردی در نوروز را با عنوان‌هایی همچون؛ «مهمان تهران» و « تهرانگردی» از طریق معاونت اجتماعی شهرداری تهران برگزار می‌کرد. اما این برنامه برای جمعیت تهران کفایت نمی‌کند و نیازمند این است که در طول سال انجام شود. در همین راستا این اتفاق را با جامعه مخاطب دانش‌آموزان آغاز کردیم.

موسوی در پایان هدف اصلی تورهای تهرانگردی را ارتقای اطلاعات خانواده‌های تهرانی از فرهنگ و تاریخ تهران دانست و گفت: اطلاعات تورهای دانش‌آموزی از طریق فرهنگ‌سراها به مدارس مناطق منتقل می‌شود و مدرسه‌ها با ارتباط با مدیریت فرهنگی هنری هر منطق می‌توانند برای ثبت نام در این برنامه ثبت نام کنند. همچنین مخاطبان می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی tehranbato.farhangsara.ir از جزئیات تورها مطلع شوند.

لینک خبر http://shabestan.ir/detail/News/731901

 

آغاز تورهای دانش‌آموزی «تهران با تو»

تهران با تو

تهران (پانا) - تورهای ویژه دانش‌آموزی «تهران با تو» به همت شرکت تهران گشت ارغوانی همزمان با روز تهران۱۴مهر کار خود را آغاز می‌کند.

به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، علی اصغر امیر موسوی مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت تهران گشت ارغوانی وابسته به سازمان فرهنگی هنری و شهرداری تهران در خصوص تورهای یک روزه و نیم‌روزه «تهران با تو» گفت: حدود ۱۰ سال پیش برنامه تهرانگردی توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران راه‌اندازی شد. این تورها به صورت پراکنده فعالیت می‌کردند. اما طرح گردشگری «تهران با تو» یک پروژه جدید ویژه دانش‌آموزان است که در پی امضای تفاهم‌‌نامه معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران فعالیت خود را همزمان با هفته تهران آغاز می‌کند.

وی افزود: مخاطب طرح گردشگری «تهران با تو» در مرحله نخست آموزش و پروش است. در این تورها دانش‌‌آموزان در تمامی مقاطع از مدرسه‌های دولتی و غیر دولتی می‌توانند با تخفیف از بسته‌های متفاوت تهرانگردی استفاده کنند. البته مخاطبان غیر دانش‌آموزی نیز می‌توانند با مراجعه به سایت از تورهای دیگر تهرانگردی استفاده کنند.

موسوی در توضیح تخفیف‌ها و انواع تورها گفت: بخشی از خدمات این تورها رایگان است و بخشی از آن با تخفیف‌‌های ۵۰ تا ۶۰درصدی همراه است. در این برنامه توجه به یک سفر ایمن از مهم‌ترین اهداف است و به همین دلیل برای انتخاب راننده و وسیله نقلیه شرایط استانداردی در نظر گرفته شده است. همچنین برای هر گروه سنی یک بسته متفاوت تهرانگردی طراحی شده است. این تورها با موضوع‌های مختلفی و با عنوان‌هایی همچون؛ باستان‌شناسی، تاریخ سینما، شهر زیست‌پذیر، ری گردی و... نام‌گذاری شده است. تورهای دانش‌آموزی «تهران با تو» با حضور راهنمایان متخصصی برگزار می‌شود که با نگاه دانش‌آموزی آشنا هستند و می‌توانند به خوبی دانش‌آموزان را با تاریخ تهران آشنا کنند. برای این تورها ۲۷ مسیر طراحی شده است که قیمت آن‌ها از ۲۲تا ۴۴ هزار تومان است.

مدیر عامل شرکت تهران گشت ارغوانی افزود: در سال‌های گذشته شهرداری تهران تورهای تهرانگردی در نوروز را با عنوان‌هایی همچون؛ «مهمان تهران» و « تهرانگردی» از طریق معاونت اجتماعی شهرداری تهران برگزار می‌کرد. اما این برنامه برای جمعیت تهران کفایت نمی‌کند و نیازمند این است که در طول سال انجام شود. در همین راستا این اتفاق را با جامعه مخاطب دانش‌آموزان آغاز کردیم.

موسوی در پایان هدف اصلی تورهای تهرانگردی را ارتقای اطلاعات خانواده‌های تهرانی از فرهنگ و تاریخ تهران دانست و گفت: اطلاعات تورهای دانش‌آموزی از طریق فرهنگ‌سراها به مدارس مناطق منتقل می‌شود و مدرسه‌ها با ارتباط با مدیریت فرهنگی هنری هر منطق می‌توانند برای ثبت نام در این برنامه ثبت نام کنند. همچنین مخاطبان می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی tehranbato.farhangsara.ir از جزئیات تورها مطلع شوند.

لینک خبر http://www.pana.ir/news/859914

آغاز طرح گردشگری «تهران با تو» در روز تهران

تهران با تو

تورهای ویژه دانش‌آموزی «تهران با تو» به همت شرکت تهران گشت ارغوانی همزمان با روز تهران۱۴مهر کار خود را آغاز می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اصغر امیر موسوی مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت تهران گشت ارغوانی وابسته به سازمان فرهنگی هنری و شهرداری تهران در خصوص تورهای یک روزه و نیم‌روزه «تهران با تو» گفت: حدود۱۰سال پیش برنامه تهرانگردی توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران راه‌اندازی شد. این تورها به صورت پراکنده فعالیت می‌کردند. اما طرح گردشگری «تهران با تو» یک پروژه جدید ویژه دانش‌آموزان است که در پی امضای تفاهم‌نامه معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران فعالیت خود را همزمان با هفته تهران آغاز می‌کند.

وی افزود: مخاطب طرح گردشگری «تهران با تو» در مرحله نخست آموزش و پروش است. در این تورها دانش‌آموزان در تمامی مقاطع از مدرسه‌های دولتی و غیر دولتی می‌توانند با تخفیف از بسته‌های متفاوت تهرانگردی  استفاده کنند. البته مخاطبان غیر دانش‌آموزی نیز می‌توانند با مراجعه به سایت از تورهای دیگر تهرانگردی استفاده کنند.

موسوی در توضیح تخفیف‌ها و انواع تورها گفت: بخشی از خدمات این تورها رایگان است و بخشی از آن با تخفیف‌های۵۰تا۶۰درصدی همراه است. در این برنامه توجه به یک سفر ایمن از مهم‌ترین اهداف است و به همین دلیل برای انتخاب راننده و وسیله نقلیه شرایط استانداردی در نظر گرفته شده است. همچنین برای هر گروه سنی یک بسته متفاوت تهرانگردی طراحی شده است. این تورها با موضوع‌های مختلفی و با عنوان‌هایی همچون؛ باستان‌شناسی، تاریخ سینما، شهر زیست‌پذیر، ری گردی و... نام‌گذاری شده است. تورهای دانش‌آموزی «تهران با تو» با حضور راهنمایان متخصصی برگزار می‌شود که با نگاه دانش‌آموزی آشنا هستند و می‌توانند به خوبی دانش‌آموزان را با تاریخ تهران آشنا کنند. برای این تورها۲۷مسیر طراحی شده است که قیمت آن‌ها از۲۲تا۴۴هزار تومان است.

مدیر عامل شرکت تهران گشت ارغوانی افزود: در سال‌های گذشته شهرداری تهران تورهای تهرانگردی در نوروز را با عنوان‌هایی همچون؛ «مهمان تهران» و « تهرانگردی» از طریق معاونت اجتماعی شهرداری تهران برگزار می‌کرد. اما این برنامه برای جمعیت تهران کفایت نمی‌کند و نیازمند این است که در طول سال انجام شود. در همین راستا این اتفاق را با جامعه مخاطب دانش‌آموزان آغاز کردیم.

موسوی در پایان هدف اصلی تورهای تهرانگردی را ارتقای اطلاعات خانواده‌های تهرانی از فرهنگ و تاریخ تهران دانست و گفت: اطلاعات تورهای دانش‌آموزی از طریق فرهنگ‌سراها به مدارس مناطق منتقل می‌شود و مدرسه‌ها با ارتباط با مدیریت فرهنگی هنری هر منطق می‌توانند برای ثبت نام در این برنامه ثبت نام کنند. همچنین مخاطبان می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی tehranbato.farhangsara.ir از جزئیات تورها مطلع شوند.

لینک خبرhttps://www.mehrnews.com/news/4421970

آغاز طرح گردشگری «تهران با تو» در روز تهران

تهران با تو

تورهای ویژه دانش‌آموزی «تهران با تو» به همت شرکت تهران گشت ارغوانی همزمان با روز تهران ۱۴ مهر کار خود را آغاز می‌کند.

به گزارش ایسنا، حدود ۱۰سال پیش برنامه تهرانگردی توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران راه‌اندازی شد. این تورها به صورت پراکنده فعالیت می‌کردند. اما طرح گردشگری «تهران با تو» یک پروژه جدید ویژه دانش‌آموزان است که در پی امضای تفاهم‌نامه معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران فعالیت خود را همزمان با هفته تهران آغاز می‌کند.
بنابراین گزارش، مخاطب طرح گردشگری «تهران با تو» در مرحله نخست آموزش و پروش است. در این تورها دانش‌آموزان در تمامی مقاطع از مدرسه‌های دولتی و غیر دولتی می‌توانند با تخفیف از بسته‌های متفاوت تهرانگردی استفاده کنند. البته مخاطبان غیر دانش‌آموزی نیز می‌توانند با مراجعه به سایت از تورهای دیگر تهرانگردی استفاده کنند.
بخشی از خدمات این تورها رایگان است و بخشی از آن با تخفیف‌های ۵۰ تا ۶۰ درصدی همراه است. در این برنامه توجه به یک سفر ایمن از مهم‌ترین اهداف است و به همین دلیل برای انتخاب راننده و وسیله نقلیه شرایط استانداردی در نظر گرفته شده است. همچنین برای هر گروه سنی یک بسته متفاوت تهرانگردی طراحی شده است. این تورها با موضوع‌های مختلفی و با عنوان‌هایی همچون؛ باستان‌شناسی، تاریخ سینما، شهر زیست‌پذیر، ری گردی و... نام‌گذاری شده است. تورهای دانش‌آموزی «تهران با تو» با حضور راهنمایان متخصصی برگزار می‌شود که با نگاه دانش‌آموزی آشنا هستند و می‌توانند به خوبی دانش‌آموزان را با تاریخ تهران آشنا کنند. برای این تورها ۲۷ مسیر طراحی شده است که قیمت آن‌ها از ۲۲تا ۴۴ هزار تومان است.
در سال‌های گذشته شهرداری تهران تورهای تهرانگردی در نوروز را با عنوان‌هایی همچون؛ «مهمان تهران» و « تهرانگردی» از طریق معاونت اجتماعی شهرداری تهران برگزار می‌کرد. اما این برنامه برای جمعیت تهران کفایت نمی‌کند و نیازمند این است که در طول سال انجام شود. در همین راستا این اتفاق را با جامعه مخاطب دانش‌آموزان آغاز کردیم.
بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، هدف اصلی تورهای تهرانگردی ارتقای اطلاعات خانواده‌های تهرانی از فرهنگ و تاریخ تهران است و اطلاعات تورهای دانش‌آموزی از طریق فرهنگ‌سراها به مدارس مناطق منتقل می‌شود و مدرسه‌ها با ارتباط با مدیریت فرهنگی هنری هر منطق می‌توانند برای ثبت نام در این برنامه ثبت نام کنند. همچنین مخاطبان می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی tehranbato.farhangsara.ir از جزئیات تورها مطلع شوند.

لینک خبر https://www.isna.ir/news/97071407967

لینک خبر

همکاران ما

  •  
     
     
    logo2

خبرنامه ایمیلی

کاربران آنلاین

در حال حاضر 13 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند