آغاز طرح گردشگری «تهران با تو» در روز تهران

تهران با تو

 

به گزارش ایکنا، به نقل از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، علی‌اصغر امیرموسوی، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت تهران گشت ارغوانی وابسته به سازمان فرهنگی هنری و شهرداری تهران درخصوص تور‌های یک روزه و نیم‌روزه «تهران با تو» گفت: حدود ۱۰ سال پیش برنامه تهرانگردی توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران راه‌اندازی شد. این تور‌ها به صورت پراکنده فعالیت می‌کردند. اما طرح گردشگری «تهران با تو» یک پروژه جدید ویژه دانش‌آموزان است که در پی امضای تفاهم‌نامه معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران فعالیت خود را همزمان با هفته تهران آغاز می‌کند.

وی افزود: مخاطب طرح گردشگری «تهران با تو» در مرحله نخست آموزش و پروش است. در این تور‌ها دانش آموزان در تمامی مقاطع از مدرسه‌های دولتی و غیر دولتی می‌توانند با تخفیف از بسته‌های متفاوت تهرانگردی استفاده کنند. البته مخاطبان غیردانش‌آموزی نیز می‌توانند با مراجعه به سایت از تور‌های دیگر تهرانگردی استفاده کنند.

امیرموسوی در توضیح تخفیف‌ها و انواع تور‌ها گفت: بخشی از خدمات این تور‌ها رایگان است و بخشی از آن با تخفیف‌های ۵۰ تا ۶۰ درصدی همراه است. در این برنامه توجه به یک سفر ایمن از مهم‌ترین اهداف است و به همین دلیل برای انتخاب راننده و وسیله نقلیه شرایط استانداردی در نظر گرفته شده است. همچنین برای هر گروه سنی یک بسته متفاوت تهرانگردی طراحی شده است. این تور‌ها با موضوع‌های مختلفی و با عنوان‌هایی همچون؛ باستان‌شناسی، تاریخ سینما، شهر زیست‌پذیر، ری گردی و... نام‌گذاری شده است. تور‌های دانش‌آموزی «تهران با تو» با حضور راهنمایان متخصصی برگزار می‌شود که با نگاه دانش‌آموزی آشنا هستند و می‌توانند به خوبی دانش‌آموزان را با تاریخ تهران آشنا کنند. برای این تور‌ها ۲۷ مسیر طراحی شده است که قیمت آن‌ها از ۲۲ تا ۴۴ هزار تومان است.

مدیرعامل شرکت تهران گشت ارغوانی افزود: در سال‌های گذشته شهرداری تهران تور‌های تهرانگردی در نوروز را با عنوان‌هایی همچون؛ «مهمان تهران» و «تهرانگردی» از طریق معاونت اجتماعی شهرداری تهران برگزار می‌کرد. اما این برنامه برای جمعیت تهران کفایت نمی‌کند و نیازمند این است که در طول سال انجام شود. در همین راستا این اتفاق را با جامعه مخاطب دانش‌آموزان آغاز کردیم.

امیرموسوی در پایان هدف اصلی تور‌های تهرانگردی را ارتقای اطلاعات خانواده‌های تهرانی از فرهنگ و تاریخ تهران دانست و گفت: اطلاعات تور‌های دانش‌آموزی از طریق فرهنگ‌سرا‌ها به مدارس مناطق منتقل می‌شود و مدرسه‌ها با ارتباط با مدیریت فرهنگی هنری هر منطق می‌توانند برای ثبت نام در این برنامه ثبت نام کنند. همچنین مخاطبان می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتیtehranbato.farhangsara.ir از جزئیات تور‌ها مطلع شوند.

لینک خبر http://www.ghatreh.com/news/nn44612091

ایکنا

همکاران ما

  •  
     
     
    logo2

خبرنامه ایمیلی

کاربران آنلاین

در حال حاضر 24 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند