طرح تهرانگردي «تهران با تو» بمناسبت 14 مهر «روز تهران»

 

تهران با تو 

 

خبرگزاري آريا- به‌ منظور گراميداشت و اعتلاي نام تهران و با توجه به سياست‏ ها و مصوبات تدوين شده در شوراي اسلامي شهر تهران، روز 14 مهر به عنوان «روز تهران» نامگذاري شده است.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي؛ در همين راستا طرح تهرانگردي با عنوان «تهران با تو» کليد خواهد خورد و با توجه به اهميت طرح «روز تهران» هفته ‏اي براي آن در نظر گرفته شده است. اين طرح با هدف معرفي تاريخ و پيشينه تهران، شناخت ظرفيت ‏هاي شهر تهران، تقدير و بزرگداشت چهره ‏هاي ماندگار برگزار خواهد شد.
روز شمار گردشگري اين هفته شامل 15 مهر تهران با تو و بوم‏ گردي و عشاير، 16 مهر تهران باتو و روز جهاني کودک، 17 مهر تهران باتو و ارتباطات و روز جهاني پست، 18 مهر تهران باتو و تهران قديم، ري، شميرانات و 19 مهر تهران باتو و تهران در دفاع مقدس است.
ازاين رو با عنايت به اهميت شناساندن ابعاد فرهنگي، تاريخي، مذهبي و اجتماعي پايتخت از سوي مراکز فرهنگي هنري تهران و هم راستا با اهداف سازمان، در اين هفته بازديد از موزه‏ ها و خانه موزه ‏ها رايگان و سينما نيم‏ بها خواهد بود.
همچنين برنامه هايي با اين موضوعات :

1- نشست‏ هاي بزرگداشت روز تهران (تهران ‏‏شناسي، شهر خوب شهروند خوب(

2- نمايشگاه‏ هاي مرتبط با ابعاد مختلف فرهنگي هنري تهران (عکس تاريخ تهران، عکس جاذبه ‏هاي طبيعي، عکس تهران، دست سازه‏ هاي خانگي، نمايشگاه کودک(

3- مسابقات (نقاشي کودک، غذاهاي اقوام، داستان ‏نويسي، خاطره‏ نويسي(

4- تورهاي تهران گردي (تاريخي، طبيعت ‏گردي، علمي، تهران‏ شناسي(

5- برگزاري کارگاه ‏هاي آموزشي و هم ‏انديشي (عکاسي، فيلمبرداري با موبايل، شهرنشيني و حقوق شهروندي(

6- نمايش فيلم‏، نمايش‏ هاي خياباني و موسيقي آييني (مستند تهران، ويژه دانش‏ آموزان، اجراي نمايش خياباني، موسيقي آييني، نقد فيلم(

7- آيين سپاس از چهره ‏هاي ماندگار تأثيرگذار تهران (تقدير از چهره ‏هاي ماندگار، تقدير از ورزشکاران، تقدير از نوابغ(

8- بازخواني و اجراي بازي ‏هاي کودکانه گذشته تهران و ...
در تهران برگزار مي شود.

لینک خبر http://www.aryanews.com/News/20181006163148133

 

همکاران ما

  •  
     
     
    logo2

خبرنامه ایمیلی

کاربران آنلاین

در حال حاضر 15 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند